Dünya'yı Sev. O Da Seni Sevsin!

BERKAY KUVANCI

11 Mayıs 1990, İSTANBUL, TÜRKİYE

İstanbul doğumlu dolduğum halde çok kişinin de istediği gibi ben hep İSTANBUL'dan kaçmak istedim. Belki de insan kalabalığındandır. Ben doğayı seviyorum. Doğa ana beni çok iyi anlıyor. Benim karşıma çıkardığı kurt, yaban domuzları zaten bunu gösteriyor. De mi ?

Artık internete bağlı olduğum her yerde çalışıyorum. Bu benim için çok güzel bir şey. Huzuru bulduğum her noktadan çalışabiliyorum. Sıkıldığımda kaçabileceğim yerlerin olması çok güzel benim için. Şimdi aşağıdaki deneyimlerimde bahsettiğim gibi " insan istedikten sonra her şeyi insanca yapabilir. "

38

Proje

86

Müşteri

DENEYİMLERİM

Panel Grafik (Staj)

Grafiker hayatıma kendimden emin adımlarımı Panel Grafik Firmasında attım.

Komsis Elektronik

Komsis Elektronik firmasında ARGE departmanımda çeşitli ürünlerin kutu tasarımlarını gerçekleştirdim. Yine aynı firmada Ofset Baskı ve çeşitli baskı teknikleri üzerinde deneyimler edindim.

Sektöre İlk Adımlarım

Baskı teknikleri ve matbaacılık sektörünün inceliklerini öğrendikten sonra istifa ettim. Bu sıra MsSQL, MySQL, Visual Basic, Php vs. gibi yazılım ve bilişim dünyasına olan ilgim artmaktaydı.

Matbaacılık Deneyimlerim

Küçük ölçekli firmaların tasarımlarını hazırlayıp, sonrasında ki baskı işlemlerini organize ederek müşterilerime hizmetler sağlamaya başladım.

Müşteri İlişkilerim ve Sıkıntılarım

Baskı hizmetleri üzerinden sağladığım gelir bana tatminkar seviyede olmamak ile birlikte bazı müşteriler ile yaşadığım sıkıntılar benim matbaa sektöründen soğumama sebebiyet verdi.

Bilişim Sektörüne ilk Adımlarım

2010 yıllarında ürün ve hizmet pazarlamak gelecekte basılı yayınların yetersiz olacağını düşünerek bilişim dünyasına "DALDIM". Evet ağız burun daldım.

Bilişim Dünyasında ilk işim

Web tasarım ve yazılım üzerinde hiç bir bilgim olmamak ile birlikte web hosting ve alan adının daha ne olduğunu bilmeden bir firmadan kurumsal web tasarım işi aldım. İşi teslim etmem 1 ayımı aldı ama Flash ile yaptığım animasyonu hiç unutamam.

Sunucu Alt Yapıları ve Yer Sağlayıcılık

1, 3, 5 müşteriden sonra Web Tasarım ve Yazılımların olmazsa olması Sunucular hakkında derin bir araştırmaya girdim. Araştırmalarımda AR-GE host firması İzzet KILIÇ üzerinden ilk dedicated sunucumu kiraladım. Evet sadece 5 müşteri için. Ardından TİB kurumundan yer sağlayıcılık belgesine başvurumu yaptım.

E-Ticaret Dünyasına Hoşgeldim

ilk eticaret sistemin siparişi almıştım. E-ticaret yazılımı üzerinden görsel işlemeler ile ilk e-ticaret teslimatını biraz uzunda olsa 3 ay gibi bir sürede teslim ettim.

E-Ticaret Tamamda Bu işin Fotoğraf kısmı ?

Yeni ekipman ihtiyaçları için ayırdığım bütçe ile fotoğraf makinası ve paraflah temin ettim. Fotoğraf çekimlerimi müşterilerin dükkanlarında tamamladıktan sonra her fotoğrafın birde kesme işlemleri vardı. Bu işlemler benim için kolay olsada zaman alan hizmetlerdi.

Google'ın büyüsü...

Siteniz hazır... Ürünleriniz girilmiş, ödeme yollarınız "banka havalesi" ama satışa hazırsınız. Şimdi müşteri arama zamanı sene 2012. Google üzerinde üst sıralarda yerini almak hakkındaki araştırmalarım başladı.

Google ve Basılı yayınlar

Google üzerinde yukarılara çıkmak o kadar kolay değilmiş. Müşterilerime aynı zamanda basılı yayınlar ve yüz yüze ürünlerini web sitemiz üzerinden sipariş verebilecekleri gösterdim. Nitekim işe yaramıştı.

Yeni Bir Sektöre Hizmet vermek...

Turizm sektöründe bir partnerim aracılığı ile güzel bir müşteri, patron yada Çoşkun KARA ile tanıştım. Benden istenilen 9 farklı dilde bir E-ticaret sitesi, Kredi kartı ile ödeme, Tüm sistemin digital pazarlama teklifini sunduğunda Dünya ülkelerine pazarlama yapmak beni çok heyecanlandırdı. Web sitesi 9 farklı dilde satışa hazırlandı ve ilk çizmemi "CANADA" ülkesine sattım. Tam 35 Günde kargo gönderimi ile bunun bana verdiği haz ve heyecanı tarif edemem.


Cosanon Şuanda Yayında!
Cosanon - Yayın Kapalı