WordPress Yeni Shortcode Oluşturma Nasıl Yapılır ?

WordPress Yeni Shortcode nasıl oluşturulur?
WordPress üzerinde yeni shortcode oluşturma ihtiyacınız olabilir. Bu tip durumlar için sizlere en kolay yolu sunacağım. ” Gen Shortcode ” eklentisini kurulumunu yapmanız gerekiyor.

Gen Shortcode Nasıl Kurulur ?
WordPress yönetim paneli üzerinde ” yönetici ” yetkiniz olması gerekmektedir. Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra solda bulunan menü üzerinden Eklentiler > Yeni Ekle sayfasını açınız. Arama kısmına ” Gen Shortcode ” yazıp arıyoruz. Çıkan sonuçlardan eklentiyi ” hemen kur ” tıklayarak kurulumu başlatıyorsunuz. Kurulum işlemi gerçekleştikten sonra eklentiyi ” Etkinleştir ” butonuna basın kurulum işlemi gerçekleşmiş olucaktır.

Gen Shortcode Nasıl Yeni ShortCode Oluştururum ?
Yönetim paneli üzerinden eklentiyi kurduktan sonra sol menülerde ” Gen Shortcode ” menüsü gözükecektir. Buradan ” Add New ” butonuna basın ve yeni ShortCode oluşturmanız için basit bir sayfa açılacaktır.  Oluşturmak istediğiniz ShortCode ismini ” Başlığı buraya girin ” alanına yazıyoruz. Alt kısımında bulunan ” metin ” alanına da oluşturmak istediğiniz kodu yazıyoruz. ” Yayımla ” butonuna bastığınızda ShortCode ‘unuzu oluşturmuş bulunmaktasınız. ShortCode alanından kısa kodunuzu temin edebilirsiniz.

Gen Shortcode eklentilerde bulamazsanız, aşağıdaki buton üzerinden indirebilirsiniz.
Gen Shortcode İndir

Yazılarıma Değerli Yorumlarınızı Ve Sorularınızı Bekliyorum.

Cosanon Şuanda Yayında!
Cosanon - Yayın Kapalı