Window 10’da Windows Defender Kapatma [ KESİN ÇÖZÜM ]

Windows Defender Kapatma
Windows’un son sürümlerinde bulunan ” Windows Defender ” adı verilen bir güvenlik yazılımı bulunuyor. Bu makalemde ” Windows Defender Kapatma ” kesin çözümü sunacağım.

Windows Defender Ne işe yarar ?
Windows Defender; Kötü amaçlı yazılımlar, virüsler ve casus yazılımlarını engellemek için ” Windows 10 ” firmasının ücretsiz olarak sunduğu güvenlik yazılımıdır. Window Defender hakkında geniş bir bilgi için bkz. ( Windows Defender Çevrimdışı ile bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olma ).

Ben genel olarak virüs programlarına karşıyım. Tabi ki sizde benim gibi düşünmek zorunda değilsiniz. Ben biraz internet kullanımı ve yazılımlara hakim olmamdan ötürü bu şekilde düşünmekteyim.

Windows Defender Kapatma?
İnternet üzerinde Defender kapatmak için bir çok makale bulunmaktadır. Ama bu makalelerdeki resimli anlatımlar windows regedit alanına müdahale etmeniz yönünde ve sizlere karmaşık gelebilir. Bu yüzden aşağıdaki link üzerinden düşük ebatlardaki bir regedit otomatik düzenleme kısayolunu indirmeniz gerekmektedir. ‘ WindowsDefenderAcmaKapatma.zip ‘ dosyasını açarak içerisindeki  ‘ Windows Defender Kapatma.reg ‘ kısayolunu çalıştırmanız gerekmektedir. Çalıştırma işlemini gerçekleştirdiğinizde artık defender’dan kurtuldunuz demektir. Tabi ki bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Windows Defender Açma?
Windows Defender yazılımını tekrarda açmak isterseniz. Dosya içerisindeki ‘ Windows Defender Açma.reg ‘ dosyasını çalıştırmanız yeterli olucaktır.

Windows Defender Açma ve Kapatmak için aşağıdaki Regedit düzenleyici kısayolunu indirmeniz gerekmektedir. 
Windows Defender Kapatma Dosyasını İndir

 

Yazılarıma Değerli Yorumlarınızı Ve Sorularınızı Bekliyorum.

Cosanon Şuanda Yayında!
Cosanon - Yayın Kapalı